Blog

Çakma Ayakkabı Nedir?

Çakma Ayakkabı Nedir?

Çakma’nın kelime anlamı orijinal bir ürünün birebir aynısı anlamına gelir.

Çakma Ayakkabı, orijinal ayakkabıların birebir aynısı olan ancak orijinal olmayan ayakkabılara çakma ayakkabı nedir.

Çakma Ayakkabılar, orijinal ayakkabılara göre çok daha ucuza satılmaktadır.

Bunun nedenleri;

  1. Orijinal ürünler ülkemize döviz bazlı olarak geldiği için ülkemizde ki fiyatları oldukça yüksektir. Ancak çakma ayakkabılar ülkemizde yerli sermaye ve yerli üretim olduğu için fiyatları daha ucuzdur.
  2. Çakma ürünlerde kullanılan malzemelerin maliyeti, orijinal ürünlerde kullanılan malzemelerin maliyetinden daha düşük olduğu için çakma ayakkabılar daha ucuzdur.

Ancak;

Her çakma ayakkabı birbiri ile aynı kalitede değildir. Piyasada genellikle instagram veya facebook sayfalarında çok ucuza satılan çakma ürünlerin tamamı insan sağlığına zararlı geri dönüşüm malzemelerinden oluşturulmaktadır. Bu nedenle instagram sayfalarından veya facebook sayfalarından çakma ayakkabı alınmasını özellikle sağlık açısından  tavsiye etmiyoruz.

Geri dönüşüm malzemelerinden oluşturulan ürünlerin kullanım aşamasında belirli zaman sonra ayaklarda mantar ve bakteri oluşumu, oldukça kötü ve yıkansa bile çıkmayan kokuların oluşumuna ve daha birçok sorunlara yol açmaktadır.

Gybaktrendshoes.com olarak 1.sınıf malzeme ve işçilik ile üretilen, insan sağlığına zararlı hiçbir malzemenin kullanılmadığı ürünlerimiz siz değerli müşterilerimizi bekliyor. Geride kalan 5 yıl boyunca siz değerli müşterilerimize hizmet verdiğimiz  bu sektörde, onbinlerce ürünü müşterilerimize ulaştırdık. 5 Yıllık süreçte müşteri memnuniyetini hep ön planda tutarak müşterilerimizle ilgili hiçbir sorun yaşamadık ve şikayet almadık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.